Rozdział 5: Testowanie Szybkości Witryny-Zidentyfikuj Wąskie Gardła Wydajności!

Ruch w sieci i ranking wyszukiwarek to przede wszystkim miernik próżności dla wydajności witryny. Ważne, ponieważ nie są one bardziej wskazujące na sukces biznesowy online niż liczby sprzedaży i współczynniki konwersji. Przedstawiając rzeczy w perspektywie, witryny e-commerce z (prawie) zerowym procentowym współczynnikiem odrzuceń, współczynnikami konwersji 15 i unikalnymi odwiedzającymi 10,000 z niskich rankingów wyszukiwarek są znacznie lepsze niż witryny o wysokim rankingu cieszące się unikalnymi wizytami 100,000 z tylko współczynnikiem konwersji 0,01.

Debata na temat optymalizacji współczynnika konwersji może być prowadzona na encyklopedycznych długościach, a wdrożenie najlepszych praktyk biznesowych na stronach internetowych Frankensteinish może zająć mnóstwo inwestycji z wysiłkiem cierpliwej realizacji obejmującym miesiące, zanim nastąpi jakakolwiek znacząca Poprawa współczynnika konwersji.

Przekonywanie niecierpliwych obywateli cyber świata do kupowania produktów i usług online jest czymś więcej niż wdrażaniem pasywnych strategii biznesowych w celu zwiększenia rynkowości. Firmy internetowe koncentrujące się na poprawie wydajności witryny doświadczają natychmiastowych wyników w postaci wyższych współczynników konwersji i podniebnej sprzedaży.

Szybkość strony, w szczególności, wypełnia lukę w zwiększaniu zbywalności poprzez poprawę doświadczenia użytkownika witryny, aby niecierpliwi klienci online byli zaangażowani i zadowoleni. Najnowszy raport z badań opublikowany przez O ' Reilly podsumowuje poprawę doświadczenia użytkowników końcowych witryny poprzez skrócenie czasu ładowania strony znacząco zwiększ sprzedaż i współczynniki konwersji. Oszałamiające Statystyki są następujące:

+ 3% konwersji na sekundę z poprawą czasu ładowania strony z 15 sekund do 7 sekund.

+ 2% konwersji na sekundę z poprawą czasu ładowania strony z 7 sekund do 5 sekund.

+ 1% konwersji na sekundę z poprawą czasu ładowania strony z 4 sekund do 2 sekund.

Statystyki te opisują tylko, w jaki sposób szybkość strony wpływa na sukces biznesowy w konkurencyjnej cyberprzestrzeni. Skomplikowane, jak się wydaje, odcięcie dużych fragmentów czasu ładowania strony od powolnego ładowania stron internetowych jest stosunkowo mało wiszącym owocem, jeśli taktyka optymalizacji prędkości jest wdrażana we właściwym kierunku – jest to ogromne, jeśli wąskie gardła wydajności są nieznane, zbyt złożone lub po prostu zbyt rozległe i zróżnicowane, aby je zidentyfikować.

Strona pursuit for speed optimized rozpoczyna się od zidentyfikowania krytycznych problemów front-endowych najbardziej widocznych w standardowych procesach testowania wydajności witryny. Główny inżynier wydajności Google Steve Souders radzi w tej sprawie, mówiąc: "80-90% czasu reakcji użytkowników końcowych jest spędzany na front-endzie. Zacznij tutaj".

Co testować?

Zanim rozpocznie się eksploracja progów prędkości strony, zrozumienie zachowania najbardziej wpływowych wskaźników wydajności witryny pomaga dokładnie zidentyfikować luki w wydajności w witrynach.

Początkowa Prędkość Strony

Pobieranie ton zapamiętywania zawartości witryny w ciągu milisekund od zainicjowania żądań przeglądarki nie jest całkowicie możliwe bez gruntownej reorganizacji i optymalizacji prędkości powolnych stron internetowych. W wielu przypadkach odwiedzający szukają tylko podstawowych informacji w formie treści lub informacji o produktach przedstawianych na stronach internetowych. Dodaj wiele komplementarnych elementów graficznych i funkcji strony, a czas renderowania strony rośnie ponad miarę.

Początkowa prędkość strony

Początkowa prędkość strony

Utrzymanie wysokiej prędkości początkowej strony sprawia, że odwiedzający są zaangażowani nawet wtedy, gdy cała zawartość witryny, w tym obszerna grafika, zajmuje wieki, aby całkowicie renderować. Monitorowanie wysokiej początkowej prędkości strony poprzez śledzenie parametrów, takich jak czas do pierwszego bajtu (Ttfb) lub wykonywanie żądań ping z serwerów stron internetowych, dokładnie opisuje początkowy czas ładowania strony i statystyki prędkości strony. Jeśli trwa to zbyt długo, należy wykonać pracę na zapleczu w postaci optymalizacji rdzenia po stronie serwera i strony internetowej.

Czas Ładowania Całej Strony

Monitorowanie czasu spędzonego na wyświetlaniu całej zawartości strony na żądanych przeglądarkach jest integralnym elementem testowania doświadczenia użytkownika końcowego. Informacje te napędzają strategiczne decyzje IT dotyczące wdrażania i optymalizacji infrastruktury sprzętowej, aby zmaksymalizować wydajność witryny.

Regularne monitorowanie tego wskaźnika wydajności pozwala właścicielom witryn zorientować się, jak działa witryna, ponieważ skaluje się pod względem rozmiaru i rodzaju treści. Dzięki tym informacjom webmasterzy mogą buforować statyczną zawartość w oddzielnych lokalizacjach, takich jak sieć dostarczania treści (CDN), utrzymując dedykowane serwery zaplecza, aby wydajnie dostarczać dynamicznie ładowane treści.

Geographic Performance

Jedną z zalet prowadzenia biznesu online jest stale rozszerzający się globalny zasięg rynku. Jednak zasięg ten nie zawsze jest równie wydajny – a co za tym idzie skuteczny - na całym świecie ze względu na czynniki ograniczające komunikację klient-serwer. Polityka rządu, ograniczenia przepustowości i technologii uniemożliwiają optymalną wydajność witryny na całym świecie, dlatego testy szybkości i dostępności witryny powinny być przeprowadzane w różnych lokalizacjach w celu określenia globalnych wyników wydajności witryny wpływających na zasięg firmy na całym świecie.

Wykonanie strony internetowej

Wykonanie strony internetowej

Tolerancja Obciążenia

Wydajność witryny zależy od wahań ruchu w sieci. Serwery hostingowe obsługujące normalne obciążenie przy maksymalnej wydajności mogą stracić prędkość strony pod nadmiernym obciążeniem. Przeprowadzanie testów warunków skrajnych, testów rampowych, testów obciążenia i innych testów wydajności na stronach internetowych tworzy dokładny obraz tego, jak duży ruch internetowy może obsłużyć witryna przed utratą wydajności lub całkowitym spadkiem. Porównaj wyniki z rzeczywistymi wzorcami użytkowania witryny, aby określić, czy witryna wymaga aktualizacji sprzętu, aby obsłużyć szczytowe obciążenie tak efektywnie, jak to możliwe.

Obciążenie procesora serwera www

Dostawcy hostingu współdzielonego działający na tysiącach witryn na pojedynczych serwerach Apache nie zapewniają wysokiej wydajności, nawet jeśli witryna jest dobrze zaprojektowana z czystym i zoptymalizowanym kodem. Problemy z wydajnością nasilają się podczas szczytowego obciążenia, gdy niewystarczająca moc obliczeniowa serwera nie przetwarza skutecznie żądań pobierania stron internetowych. Monitorowanie obciążenia procesora serwera umożliwia firmom hostingowym i personelowi IT działającemu lokalnie na stronach internetowych kontrolę możliwości sprzętu zaplecza w zakresie obsługi nieprzewidywalnego potopu w sieci.

Wydajność Bazy Stron WWW

Wydajność bazy danych ma kluczowe znaczenie dla witryn utrzymujących dynamiczną zawartość pobraną z baz danych zaplecza. Należy wprowadzić mechanizm wykrywania i ostrzegania o nieścisłościach w transmisji danych. Utrzymywanie wolnego miejsca na dysku na serwerach hostujących witryny lokalnie pomaga uniknąć błędów i strat danych, które prowadzą do uszkodzonych linków i ostatecznie obniżają wydajność witryny.

Jak testować

Właściciele witryn mogą korzystać z szeregu bezpłatnych i premium usług testowania wydajności witryny, aby analizować strony internetowe i generować dostosowane rozwiązania, aby wypełnić najgłębsze luki w wydajności utrudniające szybkość strony.

Test szybkości strony internetowej

Test szybkości strony internetowej

Narzędzia do testowania prędkości stron napędzane przez gigantów wyszukiwarek Google i Yahoo, specjaliści od monitorowania stron Pingdom i GTMetrix dostarczają cennych informacji na temat wskaźników wydajności witryny za darmo i programowo generują wyniki i sugestie, aby edukować nie-geeky właścicieli witryn. Zapoznaj się z tymi szczegółowymi przewodnikami, które pomogą Ci zacząć.

Jak Działają Te Narzędzia

Narzędzia te wykorzystują kilka przeglądarek do ładowania stron internetowych i replikowania doświadczenia użytkownika końcowego w różnych lokalizacjach geograficznych. Wąskie gardła wydajności są monitorowane w różnych elementach analizowanej strony internetowej, takich jak rozmiar pliku, Czas ładowania, Czas odpowiedzi i żądania dotyczące różnych części strony internetowej (JavaScript, pliki CSS, HTML, obrazy itp.).

Narzędzia generują wyniki wydajności w oparciu o zestaw reguł opracowanych w kontekście wydajności strony internetowej i priorytetów użytkowników. Zasady obejmują buforowanie zasobów, czas podróży klient-serwer, rozmiar pobierania i wysyłania danych oraz szereg zasad wpływających na wrażenia użytkownika końcowego w zakresie szybkości strony.

Sugestie są generowane w oczekiwaniu na poprawę szybkości strony, która powinna nastąpić poprzez wdrożenie odpowiednich zasad optymalizacji wydajności. Na przykład, jeśli duży plik obrazu jest obsługiwany bez kompresji, narzędzia monitorujące zalecają wdrożenie różnych środków w celu skompresowania obszernego pliku. Takie kwestie pozostają niezauważone z powodu ludzkich błędów lub zwykłej ignorancji, z których żaden nie może być całkowicie wyeliminowany. Jednocześnie narzędzia do monitorowania prędkości stron mogłyby przynajmniej upoważnić właścicieli witryn do zidentyfikowania problemów i podjęcia odpowiednich kroków w celu wyeliminowania ukrytych wąskich gardeł wydajności witryny.

Samouczek Testowania

Poniższy test został przeprowadzony przy użyciu darmowego narzędzia do testowania prędkości strony Pingdom. Odwiedź Pingdom i przeprowadź test wybierając różne lokalizacje geograficzne zgodnie z dostępnymi opcjami i porównaj wyniki końcowe. Wejdź na swoją stronę i naciśnij przycisk Testuj teraz.

Pingdom

Pingdom

Następnie zwróci podsumowanie witryny, w tym ocenę wydajności, całkowity czas ładowania, Całkowity rozmiar strony i liczbę żądań w witrynie.

Pingdom podsumowanie

Pingdom podsumowanie

Sekcja performance insights narzędzia Pingdom speed test jest bardzo pomocna. Wszystkie są oparte na zasadach Google PageSpeed Insight. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli poprawisz je w witrynie, powinieneś zobaczyć zmniejszenie ogólnego czasu ładowania.

Pingdom performance insights

Pingdom performance insights

Narzędzie wyświetla wszystkie pobrane pliki w formie wykresu wodospadowego, sortując je pod względem kolejności ładowania, czasu ładowania, rozmiaru, typu lub adresu URL.

Pingdom waterfall requests

Pingdom waterfall requests

Analizuj wydajność każdego pobrania pliku, odczytując wyniki na podstawie wykresu klucza dostarczonego w narzędziu:

Pingdom charts

Pingdom charts

hyaX3GkRGT6C9Maa